Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 1. října 2022 Igor

Dluhy se mají platit, ale …

21. 04. 2014 10:48:41
Nechtěl bych vypadat jeko feldkurát Katz, který říkal, že se mají platit jenom čestné dluhy, a to jsou dluhy z karet, ale pořekadlo, že dluhy se mají platit je široce zneužíváno advokátním a exekutorským lobby a slouží mediální žumpě k vysvětlení nevysvětlitelného.

Jedny z mála internetových serverů, které se realisticky čas od času věnují exekucím a zlu, z tohoto bezpráví vyplývajícího, jsou Britské listy. Tam se dočtete věci, že vám stávají vlasy na hlavě hnusem. Určitě nejsem na straně dlužníků, ale darebáctví a násilí skryté v exekucích je patrné každému. Vymlouvat se na to, že dluhy se mají platit, je jenom demagogie kryjící protiústavní zločiny. Je otázka, co jsou to dluhy, a jak se mají platit.

Co si mám myslet o inzerátu, půjčka bez ručení, půjčte si 80000 na dva doklady. To není půjčka, to je dar. Co si mám myslet o překupování pohledávek, kdy pohledávka je prodána za desetinu původní hodnoty. Proč to prodávající nenabídl dlužníkovi?

Návrhy na exekuce jsou mnohdy podávány spekulativně a neoprávněně. To je mnohokrát prokázáno. Soudci se ničím nezabývají, oni vlastně vůbec odborně nepracují, jak může vzniknout exekuční titul, když soudce spis ani nečetl? To je opravdu „soudní řízení“? Každý má právo na spravedlivé řízení u soudu, pokud se soudce případem vůbec nezabývá, jejich podřízený perzonál prostě orazítkuje cokoliv, co jim přijde pod ruku, vzniká otázka, zda není rozsáhle porušována Ústava. Proč exekuce mají na starosti soudy, když soudci spisy ani nečtou. To jenom proto, aby v laicích vznikl dojem, že je to po právu. Není.

Když vezmu například jízdy načerno. Je to problém, tolerance k jízdám načerno by vedla k rozpadu výběrů jízdného. Černé pasažéry je nutno trestat. Soudci, advokáti a exekutoři jsou zcela zbyteční, stačí, aby dopravní podnik měl právo ve věci pokuty přímo pachateli obstavit plat, či dávky. Revizoři mají statut skoro úřední osoby, skutek je prokázán, k čemu tedy slouží advokáti? Ti se pouze přiživují, parazitují. Dopravní podnik si to může vyřídit sám, snadno vymůže pokutu a navíc poplatek za správní řízení. Stačí nepatrná úprava zákonů. Proč tomu tak není?

Je to boj o moc, soudci se moci nechtějí vzdát, advokátům jde o prachy, exekutorům o snadné kšefty, nejde o spravedlnost.

Problém mezi dopravním podnikem a černým pasažérem nevyřeší advokát, advokáti se živí tím, že problémy vytvářejí, nikoliv řeší. Advokáti štvou strany proti sobě a z toho žijí. Co se soudců týče, myslím, že pocit nekonečné, neomezené moci nad lidmi mají někteří místo sexu. Ono je to na nich mnohdy vidět.

Jako jiný příklad bych uvedl faktury za vodu a elekřinu. Pokud nějaké babce protéká záchod, a ona je hluchá, pak ji faktura za vodu vykolejí. Je v Čechách dobrým zvykem, že překupníci, co si vodní zdroje tohoto národa přivlastnili s babkami nesmlouvají. Zaplať babo, nebo si půjč u lichváře. Já osobně těžce trpím, když vidím, jak český národ platí parchantům za svou vodu nehorázné ceny. Vždyť to jsou pouze překupníci, vodovody nepostavili, voda je státu.

Toto politici nevidí, nechtějí vidět, možná nesmí vidět. Budiž, babka je hluchá, a tu předraženou vodu zaplatit musí, je to její chyba. Stačilo by se s babkou dohodnout na vyšších zálohách a za rok je nedoplatek odstraněn. Ale to jaksi nejde. Babko zaplať, půjč si u lichváře, to je státem podporovaná živnost, běž si za advokátem, to je státem podporovaná živnost, stejně tě zkrouhne exekutor, to je státem podporovaná živnost, tak jako tak, přijdeš o důchod a střechu nad hlavou.

Za posledních pět let vzniklo asi 5 milionů exekucí. To jsme takoví dlužníci, darebáci, neplatiči, nebo podvodníci? Že to není nikomu z těch nahoře divné, 5 milionů exekucí v národě složeném vesměs ze slušných lidí?

Pět milionů exekucí, to je ekonomická devastace, útok proti obyvatelstvu a státu a - věhlasní ekonomové mlčí.

Nejsme darebáci a neplatiči, naopak našeho státu se zmocnili darebáci, podvodníci, lumpové, grázlové, lichváři, nemorální politici, křiví soudci, různá lobby a monopolistická uskupení. To co se děje je veřejný obraz jejich morálky. Chyba je na jejich straně, my jsme poctiví, my si své závazky rádi zaplatíme. Pouze chceme lidské podmínky splatnosti.

Řešení je jednoduché, vykázat tu hrabivou pakáž z naší společnosti. Rehabilitace exekucí. Rehabilitace privatizací. Privatizátoři by měli vrátit nakradený majetek.

Co bylo ukradeno, musí být navráceno. Proč by motto církevních restitucí mělo platit jenom pro církve?

Autor: Vladimír Balhar | pondělí 21.4.2014 10:48 | karma článku: 37.54 | přečteno: 2480x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Michael Laitman

Připomínka nejistých časů

Po dvou letech příměří mezi Arménií a Ázerbajdžánem, v jejich desítky let trvajícím sporu o Náhorní Karabach, vypukly nové boje. Podle zpráv byly při obnovených střetech zabity desítky lidí.

1.10.2022 v 2:12 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Dětské hraní je o šikaně, kam to spěje

Pošlu syna si hrát s dětmi a nakonec čelí šikaně a zlobě dětí. Ale takové, že si říkám, kam ten svět vlastně spěje. Jdeme dobře dětem příkladem?

30.9.2022 v 21:11 | Karma článku: 10.00 | Přečteno: 133 |

Štěpánka Bergerová

Příště se laskavě naučte pravidla země, ve které jste hostem!

Stává se, že se člověk při cestování setká s domorodými kmeny, jejichž zvyklosti se liší od praktik jeho vlastní země. Záleží pak na každém jednom kusu, jak se k situaci, která mu přijde odlišná, postaví a zareaguje.

30.9.2022 v 20:29 | Karma článku: 20.55 | Přečteno: 338 | Diskuse

Vlastimil Nesrsta

Rychlá sprcha ve dvou

Dohodli jsme se se sousedama, že když je ta energetická krize, budeme se sprchovat společně. Pěkně na střídačku, u nás a u nich. Ušetříme a ještě se blíže poznáme. Začínali jsme u nás.

30.9.2022 v 18:13 | Karma článku: 22.15 | Přečteno: 455 | Diskuse

Kamila Steinová

Pamatujete si svou ročníkovku?

Abyste se stali pravými studenty, musíte na střední škole postoupit do třetítho ročníku a napsat ročníkovou práci. Teprve pak se můžete považovat za právem plnoleté lidi.

30.9.2022 v 16:41 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse
Počet článků 41 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1865
Jsem již starší člověk, již od r. 1990 se živím sám jako podnikatel. Rád bych nepsal hlouposti, ale to posoudíte Vy - čtenáři. Těším se na Vaše reakce.

Najdete na iDNES.cz