Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 1. října 2022 Igor

Bude zničen Evropský sovětský svaz?

9. 06. 2014 7:33:10
Jednoho sovětského svazu jsme se úspěšně zbavili, do druhého jsme byli vstoupeni. Jedno RVHP zaniklo, jiné RVHP vzniklo. Dějiny v kruhu, běháme jako psík na vodítku, tam, kam nás páníčci pustí.

Páníčci jsou poměrně přísní, tohle nesmíme, tamto nesmíme, tohle musíme, tamto musíme. Československá lidová armáda byla vždy nebojeschopná, sloužil jsem v ní rok, i tehdejší lampasáci uznávali, že jsme jenom válečné předpolí, že do války v podstatě nezasáhneme, pouze organizovaně umřeme. Dnešní armáda je k ničemu, jak opatrně připouštějí i vojenští odborníci, nicméně na písknutí amerických jestřábů některé politické loutky začínají hovořit o zvýšení nákladů na obranu. Jasně, zvýšení nákladů o 0,2% zajistí bojeschopnost nebojeschopné armády. Je to směšné.

Na krabičce s pomazánkovým máslem již nečtu slovo máslo, evropští byrokrati prožili orgazmus rozkoše ze své moci. Ejakulát ve formě EU předpisů a nařízení potřísnil českou společnost.

To bylo „kydů“, když nás v 90-tých letech havlové, klausové a jiní oblbovali, malý a efektivní stát, právní stát, hospodářský růst, svobodné podnikání, jak v jakémsi projevu kvákal havel, „nedáme si vzít úspěchy naší privatizace“, to jsme tehdy ale nepochopili, kdo je to MY, koho to vlastně myslel pan řečník.

V té době jsem již podnikal, pamatuji, že se dobře podnikalo jen tak do r.1996. Pak se vody začaly zavírat. Pomalounku, začaly mizet podniky a firmy, začaly mizet pracovní příležitosti, zahraniční podnikatelé začali kupovat a stavět nové prodejní plochy po kilometrech čtverečních, pomalu začalo mizet české zboží, jsa nahrazeno cizím. Monopolisti zvítězili.

Zdá se, že to samé proběhlo i v jiných státech, kupodivu i ve Francii. Francouzi jsou temperamentnější než Češi, jsou větší národ a mají ve světě větší váhu. Volební úspěch paní Le Penové způsobil proevropským loutkám šok, loutky jsou zděšeny.

Paní Le Pen říká:

„Francouzi chtějí získat kontrolu nad jejich vlastní zemi. Chtějí zajistit průběh jejich vlastní ekonomiky a jejich imigrační politiky. Chtějí, aby jejich vlastní zákony měly přednost před těmi z Evropské unie. Francouzi pochopili, že EU již není demokratická.

Chci zničit EU, ne Evropu! Věřím v Evropu národních států. Nechci Evropský sovětský svaz.

EU je ekonomická válka. Roste nepřátelství mezi zeměmi. Němci jsou pomlouváni jako krutí, Řekové jako podvodníci, Francouzi jako líní. Paní Merkelová nemůže cestovat do jakékoliv evropské země, aniž by byla chráněna stovkami policistů. To není bratrství.

A proč ne? EU je hluboce škodlivá, to je nedemokratické monstrum. Chci zabránit tomu, aby se stala silnější, aby nadále dýchala, aby svými tlapami popadla vše, a aby rozšířila svá chapadla do všech oblastí našeho právního řádu. Nemluvím o soběstačnosti. Nejsem blázen.

Potřebujeme inteligentní protekcionismus. Musíme opět zavést clo, ale ne pro země, které mají stejné sociální zabezpečení. To je spravedlivá hospodářské soutěž. Problém je v tom, že úplné otevření hranic umožňilo zákony džungle.

Američané se snaží rozšířit svůj vliv ve světě, zejména v Evropě. Hájí své vlastní zájmy, ne naše. Jsem pro multipolární svět, v němž Francie má svou pozici.“

Co k tomu dodat? Nic. S paní Le Pen se shodnu na všem. Nedávno jsem napsal blog, že volný trh a otevření hranic je ring volný, kde zápasí o život malé děti a stokiloví boxeři. Volný trh v současné podobě je nesmysl, pokud to napíše nepatrný bloger, je to jenom názor jednoho, pokud to řekne úspěšný politik, může to ovlivnit vývoj společnosti.

(citát volně použit z rozhovoru Le Pen – Spiegel, rozhovor si přečtěte celý, stojí to za to.)

Autor: Vladimír Balhar | pondělí 9.6.2014 7:33 | karma článku: 22.62 | přečteno: 742x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Michael Laitman

Připomínka nejistých časů

Po dvou letech příměří mezi Arménií a Ázerbajdžánem, v jejich desítky let trvajícím sporu o Náhorní Karabach, vypukly nové boje. Podle zpráv byly při obnovených střetech zabity desítky lidí.

1.10.2022 v 2:12 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 28 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Dětské hraní je o šikaně, kam to spěje

Pošlu syna si hrát s dětmi a nakonec čelí šikaně a zlobě dětí. Ale takové, že si říkám, kam ten svět vlastně spěje. Jdeme dobře dětem příkladem?

30.9.2022 v 21:11 | Karma článku: 10.84 | Přečteno: 156 |

Štěpánka Bergerová

Příště se laskavě naučte pravidla země, ve které jste hostem!

Stává se, že se člověk při cestování setká s domorodými kmeny, jejichž zvyklosti se liší od praktik jeho vlastní země. Záleží pak na každém jednom kusu, jak se k situaci, která mu přijde odlišná, postaví a zareaguje.

30.9.2022 v 20:29 | Karma článku: 22.38 | Přečteno: 401 | Diskuse

Vlastimil Nesrsta

Rychlá sprcha ve dvou

Dohodli jsme se se sousedama, že když je ta energetická krize, budeme se sprchovat společně. Pěkně na střídačku, u nás a u nich. Ušetříme a ještě se blíže poznáme. Začínali jsme u nás.

30.9.2022 v 18:13 | Karma článku: 22.34 | Přečteno: 480 | Diskuse

Kamila Steinová

Pamatujete si svou ročníkovku?

Abyste se stali pravými studenty, musíte na střední škole postoupit do třetítho ročníku a napsat ročníkovou práci. Teprve pak se můžete považovat za právem plnoleté lidi.

30.9.2022 v 16:41 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse
Počet článků 41 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1865
Jsem již starší člověk, již od r. 1990 se živím sám jako podnikatel. Rád bych nepsal hlouposti, ale to posoudíte Vy - čtenáři. Těším se na Vaše reakce.

Najdete na iDNES.cz